Službeni glasnik

Službeni glasnik

Službeni glasnik broj 11. - 24. rujna 2019.Objavljeno: 25.09.19.

106. Odluka o izradi Urbanističkog plana uređenja „Koločep"

106

 

 

Na temelju članka 86. stavka 3. Zakona o prostornom uređenju („Narodne novine“, broj 153/13, 65/17, 114/18 i 39/19) i članka 32. Statuta Grada Dubrovnika („Službeni glasnik Grada Dubrovnika“, broj 4/09, 6/10, 3/11, 14/12, 5/13, 6/13-pročišćeni tekst, 9/15 i 5/18), Gradsko vijeće Grada Dubrovnika na 24. sjednici, održanoj 23. rujna 2019., donijelo je

 

 

ODLUKU O IZRADI

URBANISTIČKOG PLANA UREĐENJA

„KOLOČEP“

 

 

 

  1. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

 

Donosi se Odluka o izradi Urbanističkog plana uređenja Koločep, dalje u tekstu: Plan.

 

 

Članak 2.

 

Odlukom o izradi utvrđuje se:

1.      pravna osnova za izradu i donošenje Plana,

2.      razlozi donošenja Plana,

3.      obuhvat Plana,

4.      sažeta ocjena stanja u obuhvatu Plana,

5.      ciljevi i programska polazišta Plana,

6.      popis sektorskih strategija, planova, studija i drugih dokumenata propisanih posebnim zakonima kojima, odnosno u skladu s kojima se utvrđuju zahtjevi za izradu Plana,

7.      način pribavljanja stručnih rješenja Plana,

8.      popis javnopravnih tijela određenih posebnim propisima koja daju zahtjeve za izradu Plana te drugih sudionika korisnika prostora koji trebaju sudjelovati u izradi Plana,

9.      planirani rokovi za izradu Plana odnosno njegovih pojedinih faza i rok za pripremu zahtjeva za izradu Plana tijela i osoba određenih posebnim propisima, ako je taj rok, ovisno o složenosti pojedinog područja, duži od trideset dana,

10.   izvori financiranja izrade Plana te

11.   odluka o drugim pitanjima značajnim za izradu nacrta Plana.

 

 

  1. PRAVNA OSNOVA ZA IZRADU I DONOŠENJE PLANA

 

Članak 3.

 

Obveza izrade i donošenja Plana utvrđena je člankom 148. Odredbi za provođenje Prostornog plana uređenja Grada Dubrovnika („Službeni glasnik Grada Dubrovnika“, broj 07/05, 06/07, 10/07-isp., 03/14, 09/14-pročišćeni tekst, 19/15, 18/16-pročišćeni tekst i 25/18, dalje u tekstu: PPU Grada Dubrovnika) kojim se propisuje obveza donošenja planova užeg područja UPU 1.34 Koločep – Donje Čelo i UPU 1.36 Koločep – Gornje Čelo. Zbog racionalizacije troškova izrade Plana objedinjen je postupak izrade UPU-a 1.34 Koločep – Donje Čelo i UPU-a 1.36 Koločep – Gornje Čelo.

 

Sukladno članku 79. Zakona o prostornom uređenju („Narodne novine“, broj 153/13, 65/17, 114/18 i 39/19, dalje u tekstu: Zakon) urbanistički plan uređenja donosi se obvezno za neuređene dijelove građevinskog područja naselja i za izgrađene dijelove tih područja planiranih za urbanu preobrazbu ili urbanu sanaciju unutar građevinskog područja.

 

Plan će se izrađivati u skladu sa Zakonom, Pravilnikom o sadržaju, mjerilima kartografskih prikaza, obveznim prostornim pokazateljima i standardu elaborata prostornih planova („Narodne novine“, broj 106/98, 39/04, 45/04 - ispravak i 163/04), Uredbi o informacijskom sustavu prostornog uređenja („Narodne novine“, broj 115/15) te u skladu s drugim propisima koji se tiču posebnog stručnog područja.

 

Nositelj izrade Plana je Upravni odjel za urbanizam, prostorno planiranje i zaštitu okoliša Grada Dubrovnika.

 

 

  1. RAZLOZI DONOŠENJA PLANA

 

Članak 4.

 

Razlozi za donošenje Plana su:

      obveza iz PPU-a Grada Dubrovnika kojim su definirane granice obuhvata,

   inicijativa za izradu Plana pokrenuta od strane vlasnika zemljišta unutar obuhvata UPUa 1.36 Koločep – Gornje Čelo,

   osiguranje preduvjeta za uređenje prostora u skladu s namjenom, uvjetima korištenja i zaštitom prostora, stupnjem uređenja i izgrađenošću područja obuhvata Plana,

   utvrđivanje uvjeta gradnje novih građevina sukladno smjernicama Krajobrazno-konzervatorske studije, a u odnosu na zaštitu otoka kao cjeline,

   poboljšanje infrastrukturnih i drugih uvjeta u skladu s ciljevima i planskim rješenjima utvrđenim prostornim planovima šireg područja i pozitivnim propisima.

 

 

  1. OBUHVAT PLANA

 

Članak 5.

 

Obuhvat Plana određen je PPU-om Grada Dubrovnika. Prikazan je u grafičkom dijelu na kartografskom prikazu 3.6. Uvjeti korištenja, uređenja i zaštite prostora – Područja i dijelovi primjene planskih mjera zaštite. Na temelju članka 89. Zakona Odlukom o izradi obuhvat Plana je izmijenjen i prilagođen detaljnijoj katastarskoj izmjeri te proširen na česticu pješačkog puta koji povezuje naselje Donje Čelo i Gornje Čelo s obzirom na objedinjeni postupak izrade UPU-a Koločep – Donje Čelo i UPU-a Koločep – Gornje Čelo.

 

Prostorni obuhvat Plana obuhvaća kopnenu površinu od približno 41,7 hektara (ha) te morski akvatorij uvale Donje Čelo i uvale Gornje čelo, površine od približno 19,3 hektara (ha). Obuhvat Plana u morskom dijelu je načelno označen te se eventualno proširenje obuhvata ne smatra izmjenom Odluke o izradi.

 

Grafički prikaz obuhvata Plana nalazi u privitku Odluke i njezin je sastavni dio.

 

 

  1. SAŽETA OCJENA STANJA U OBUHVATU PLANA

 

Članak 6.

 

Koločep je najmanji naseljeni otok Elafitskog arhipelaga. Dva otočna naselja smještena su uz dvije uvale: Donje Čelo na sjeverozapadu i Gornje Čelo na istoku, a međusobno su povezana pješačkim putom kroz unutrašnjost otoka.

 

Površina otoka Koločep iznosi 2,35 km2, od čega obuhvatu Plana, kao cjelini naselja Donje Čelo i naselja Gornje Čelo te pješačkoj stazi koja ih povezuje pripada cca 41,70 ha kopnenog dijela. Prema popisu stanovništva iz 2011. godine na otoku Koločepu je živjelo ukupno 172 stanovnika.

 

Donje Čelo je vrlo vrijedna ruralna aglomeracija izgrađena s obje strane zaljeva na sjeverozapadnom dijelu otoka. Naselje se longitudinalno proteže duž obale i u dubinu otoka, a kraćim dijelom se veže za pješački put prema Gornjem Čelu. Uz crkvu sv. Antuna Opata, u središnjem dijelu naselja je gušća izgradnja, dok je na perifernim dijelovima izgradnja znatno rjeđa. Južni dio naselja sastoji se od niza objekata izgrađenih u obalnom pojasu te terasasto na padini brijega. Većina objekata je izgrađena tijekom 15. i 16. stoljeća, a odlikuju ih proporcionalni volumeni, lijepo klesano ziđe i kvalitetna arhitektonska plastika. Unutar naselja nalaze se kvalitetne sakralne građevine te ostaci kula koje su podizane nakon pustošenja Turaka u 16. stoljeću.

 

Gornje Čelo je manja ruralna cjelina smještena uz zaljev na istočnoj strani otoka. Nastalo je kao planirano naselje otvorenog tipa, orijentirano prema istoku, s izgradnjom protegnutom po hrbatu otočnog rta na način da prati konfiguraciju terena. Naselje posjeduje višu ambijentalnu vrijednost s obzirom da je nastalo u doba Dubrovačke Republike. Stambeni objekti izgrađeni tijekom 16. i 17. stoljeća imaju zanimljiva prostorna rješenja, često uključujući i prateće gospodarske objekte (mlinice). Na sredini obronka Gornjeg Čela smještena je predromanička crkva sv. Antuna Padovanskog.

 

Uz Gornje Čelo, u njegovom istočnom dijelu vežu se manje aglomeracije Borje i Dinkovo selo koja su sastavljena od manjih grupa seoskih stambenih gospodarskih objekata.

 

 

Članak 7.

 

Područje obuhvata Plana PPU-om Grada Dubrovnika je građevinsko područje naselja u kojem prevladava mješovita, pretežito stambena namjena. Manji dio područja obuhvata Plana zauzima športsko-rekreacijska namjena, zaštitne zelene, pejzažne i kultivirane površine te javne zelene površine. Ostale namjene definirane PPU-om Grada Dubrovnika su ugostiteljsko-turistička namjena vrste T1 – hotel, postojeća morska luka otvorena za javni promet - putnička luka, lokalnog značaja (Luka Donje Čelo i Luka Gornje Čelo), postojeći privez Hotela Koločep – Donje Čelo, morska luka posebne namjene županijskog značaja -  Luka nautičkog turizma Donje Čelo, helidrom, uređene i prirodne plaže, prometne pješačke površine te prirodna i uređena obala. 

 

U naselju Donje Čelo nalazi se zona ugostiteljsko-turistička namjene vrste T1 – hotel i T2 – turističko naselje, za koju je donesen Urbanistički plan uređenja („Službeni glasnik Grada Dubrovnika“, broj 10/16).

 

Područje u obuhvatu Plana je djelomično infrastrukturno opremljeno. Postoji razgranata mreža pješačkih putova, nema prometovanja automobilima na čitavom otoku. Postojeće su morske luke otvorene za javni promet - putnička luka, lokalnog značaja Donje Čelo i Gornje Čelo te postojeći privez Hotela Koločep – Donje Čelo. Unutar luka otvorenih za javni promet određena su mjesta iskrcaja za ribarska plovila duljine ispod 15 metara. Planirana je gradnja Luke nautičkog turizma Donje Čelo, kapaciteta do 100 vezova. Za interventne potrebe planirana je izgradnja helidroma. Naselja otoka Koločep su priključena na vodoopskrbni sustav Zaton – Orašac – Elafiti. Ne postoji izgrađeni sustav javne odvodnje, već se odvodnja otpadnih voda riješila izgradnjom individualnih sabirnih jama. Za otok se planiraju zasebni sustavi odvodnje s uređajem za pročišćavanje i podmorskim ispustom u otvoreno more. Iako opskrba energijom otoka postoji, planira se postavljanje novih podmorskih kabela da bi se povećala sigurnost opskrbe. Mjesno groblje na otoku nalazi se izvan naselja, pokraj crkve sv. Nikole. Od obrazovnih ustanova u naselju Donje Čelo djeluje područna Osnovna škola Ivana Gundulića – Koločep. Od zdravstvenih ustanova u naselju Donje Čelo djeluje turistička ambulanta. U naselju Donje Čelo nalazi se i pošta s poštanskim brojem 20221 Koločep.

 

Elafitsko otočje je u cijelosti predloženo za zaštitu u kategoriji Parka prirode zbog bogatog biljnog pokrova. Na području obuhvata temeljem Zakon o zaštiti prirode („Narodne novine“, broj 80/1315/18 i 14/19), zaštićene su Makija na Donjem Čelu, park šuma i Šuma alepskog bora na Gornjem Čelu, park šuma. Na većem dijelu područja obuhvata Plana nalaze se ugrožena i rijetka staništa stenomediteranske čiste vazdazelene šume i makije crnike te točkasta kopnena staništa grebenjača savitljive mrižice i zajednica gorostasne šašike i kalabrijske pogačine.

 

Sukladno Uredbi o ekološkoj mreži („Narodne Novine“, broj 124/13 i 105/15), otok Koločep se nalazi unutar područja ekološke mreže HR4000028 Elafiti.

 

Radi zaštite graditeljske baštine i povijesnih graditeljskih cjelina, utvrđene su zone zaštite i prikazane su na kartografskom prikazu “Područja posebnih uvjeta korištenja - graditeljska baština” PPU-a Grada Dubrovnika te detaljnije u konzervatorskom elaboratu koji je sastavni dio PPU-a. Cjelina otoka Koločepa je evidentirana za zaštitu, zona B – djelomična zaštita povijesnih struktura, a na otoku se nalazi ukupno 14 pojedinačnih zaštićenih, preventivno zaštićenih, odnosno evidentiranih kulturnih dobara.

 

Sukladno PPU-u Grada Dubrovnika područje cijelog otoka je definirano kao osobito vrijedan predjel – kultivirani krajobraz, sa značajnim točkama i potezima za panoramske vrijednosti krajobraza. PPU Grada Dubrovnika određuje mjere uređenja zemljišta koje odnose se na očuvanje i unapređenje krajobraznih vrijednosti prostora, i to veći dio područja obuhvata Plana je predviđen za ozelenjavanje, a lučko područje Donje Čelo i Gornje Čelo definirano je kao područje, cjelina ili dijelovi ugroženog okoliša (more).

 

 

  1. CILJEVI I PROGRAMSKA POLAZIŠTA PLANA

 

Članak 8.

 

Poštujući uvjete i smjernice Zakona i Odredbi za provođenje PPU-a Grada Dubrovnika te poštujući prirodne i kulturne vrijednosti, osnovni cilj Plana je svrhovita organizacija, korištenje i namjena prostora te propisivanje uvjeta za uređenje, unaprjeđenje i zaštitu prostora.

 

Planom je potrebno stvoriti uvjete za unaprjeđenje kvalitete života u naseljima Donje Čelo i Gornje Čelo, a time i na cijelom otoku Koločepu. U tom cilju ključno je ostvariti i razvijati pojedinačne središnje funkcije u naselju kako bi se umanjio utjecaj prostorne izoliranosti otoka.

 

Uz turizam na otoku je potrebno poticati tradicionalne poljoprivredne djelatnosti koje bi osim povećanja turističke ponude, očuvale vrijedan kultivirani krajobraz.

 

Posebni ciljevi razvoja su:

   ostvarenje kvalitetne ulične mreže naselja,

   osiguranje slobodnog pristupa obali i prolaza uz obalu,

   podređivanje gospodarskih sadržaja zahtjevima očuvanja okoliša te kulturno-povijesnih i tradicijskih vrijednosti,

   poticanje održivih poljoprivrednih djelatnosti,

   trajno čuvanje biološke raznolikosti te ekološke stabilnosti racionalnim korištenjem prirodnih dobara u cilju zaštite obale i podmorja,

   poboljšanje komunalne infrastukture te izgradnja sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda.

 

 

Članak 9.

 

Plan bi trebao obuhvatiti zatečene elemente i pretpostavljene nove sadržaje te uspostaviti nove kvalitete prostornih odnosa prema slijedećim principima:

   ostvariti jasan koncept te omogućiti njegovu provedbu u daljnim fazama izrade projektne dokumentacije s definiranim planskim smjernicama,

   suvremeno, atraktivno i kvalitativno oblikovanje građevina i neizgrađenih dijelova građevnih čestica, kako bi se postigli oblikovno primjereni objekti uklopljeni u kulturno-povijesnu cjelinu naselja,

   maksimalno sačuvati i zaštititi krajobrazne vrijednosti osobito vrijednog prostora,

   osigurati sve preduvjete za zaštitu prostora i okoliša.

 

Sukladno Zakonu i posebnim propisima, Odredbama za provođenje PPU-a Grada Dubrovnika, zahtjevima javnopravnih tijela te smjernicama koje su sastavni dio Krajobrazno-konzervatorske studije Plan bi također trebao:

   utvrditi prostorne i ostale uvjete potrebne za gradnju i rekonstrukciju građevina te način priključenja planiranih građevina na prometnu i komunalnu infrastrukturu,

   utvrditi prostorne i ostale uvjete uređenja i razvoja zona športsko rekreacijskih namjena,

   ispitati prostorne mogućnosti i definirati kapacitet planirane luke nautičkog turizma - sidrišta u uvali Donje Čelo,

   odrediti lokaciju za planirani interventni helidrom,

   utvrditi prostorne i ostale uvjete uređenja javnih površina kao što su javne zelene površine, uređene plaže, obalni dio i pješačke staze,

   utvrditi prostorne i ostale uvjete uređenja zaštitnih zelenih, pejzažnih i kultiviranih površina.

 

 

  1. POPIS SEKTORSKIH STRATEGIJA, PLANOVA, STUDIJA I DRUGIH DOKUMENATA PROPISANIH POSEBNIM PROPISIMA KOJIMA, ODNOSNO U SKLADU S KOJIMA SE UTVRĐUJU ZAHTJEVI ZA IZRADU PLANA

 

Članak 10.

 

Za potrebe izrade Plana koristit će se službena digitalna katastarska podloga u mjerilu 1:1000.

 

Za područje obuhvata Plana izradit će se Krajobrazno - konzervatorska studija koja će biti sastavni dio Plana. Studija će sadržavati detaljnu analizu postojećeg stanja, valorizaciju krajobraznih cjelina, kulturno-povijesnu valorizaciju prostora i sustav mjera zaštite kulturnih dobara te smjernice uređenja i zaštite.

 

U skladu sa zakonskim propisima (Zakon o zaštiti okoliša, „Narodne novine“, broj 80/13, 153/13, 78/15, 12/18 i 118/18 i Uredba o strateškoj procjeni utjecaja strategije, plana i programa na okoliš, „Narodne novine“, broj 03/17) uz izradu Plana proveden je postupak Ocjene o potrebi strateške procjene utjecaja na okoliš te je temeljem istog donesena  Odluka da nije potrebno provesti postupak Strateške procjene utjecaja na okoliš.

 

U skladu sa Zakona o zaštiti prirode („Narodne novine“, broj 80/13, 15/18 i 14/19) uz izradu Plana proveden je postupak Prethodne ocjene prihvatljivosti za ekološku mrežu te je temeljem istog utvrđeno da je Plan prihvatljiv za ekološku mrežu.

 

Ukoliko se tijekom izrade Plana ukaže potreba za drugim stručnim podlogama od značaja za prostorno – plansko rješenje, iste će biti izrađene.

 

Ostali podaci će biti prikupljeni u postupku izrade temeljem podataka, planskih smjernica i propisanih dokumenata koja će dostaviti nadležna tijela i pravne osobe s javnim ovlastima iz svog djelokruga.

 

 

  1. NAČIN PRIBAVLJANJA STRUČNIH RJEŠENJA PLANA

 

Članak 11.

 

Stručno rješenje Plana izradit će stručni izrađivač ovlašten u postupku prema Pravilniku o izdavanju suglasnosti za obavljanje stručnih poslova prostornog uređenja („Narodne novine“, broj 136/15), u suradnji s nositeljem izrade Plana Gradom Dubrovnikom.

 

 

  1. POPIS JAVNOPRAVNIH TIJELA ODREĐENIH POSEBNIM PROPISIMA KOJA DAJU ZAHTJEVE ZA IZRADU PROSTORNOG PLANA TE DRUGIH SUDIONIKA KORISNIKA PROSTORA KOJI TREBAJU SUDJELOVATI U IZRADI PLANA

 

Članak 12.

 

Slijedeći sudionici u izradi Plana dostavit će za potrebe izrade Plana zatražene podatke, planske smjernice i dokumente iz područja svojega djelokruga :

   MINISTARSTVO KULTURE, Uprava zaštitu kulturne baštine, Konzervatorski odjel u Dubrovniku, Restićeva 7, 20000 Dubrovnik

   MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA, Policijska uprava Dubrovačko-neretvanska, Služba upravnih i inspekcijskih poslova, Vladimira Nazora 32, 20000 Dubrovnik

   MINISTARSTVO ZAŠTITE OKOLIŠA I ENERGETIKE, Radnička cesta 80, 10000 Zagreb

   MINISTARSTVO DRŽAVNE IMOVINE, Ulica Ivana Dežmana 10, 10000 Zagreb

   DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE, Područni ured za zaštitu i spašavanje, Liechtensteinov put 31, 20000 Dubrovnik

   DRŽAVNA GEODETSKA UPRAVA, Područni ured za katastar, Ante Starčevića 67, Dubrovnik

   ZAVOD ZA PROSTORNO UREĐENJE DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE, Petilovrijenci 2, 20000 Dubrovnik

   HRVATSKA KOMORA ARHITEKATA, Područni odbor Dubrovnik, Dr. Vlatka Mačeka 122, 20000 Dubrovnik

   JAVNA USTANOVA ZA UPRAVLJANJE ZAŠTIĆENIM PRIRODNIH VRIJEDNOSTIMA NA PODRUČJU DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE, Branitelja Dubrovnika 41, 20000 Dubrovnik

   HRVATSKE ŠUME, Uprava šuma Split, Šumarija Dubrovnik, Bosanka 49a, 20000 Dubrovnik

   HRVATSKE VODE, Vodnogospodarski odjel za slivove južnog Jadrana, Vukovarska 35, 21000 Split

   HRVATSKE VODE, Vodnogospodarski odjel za slivove južnog Jadrana, Vodnogospodarska ispostava za mali sliv „Dubrovačko primorje“, Vukovarska 8, 20000 Dubrovnik

   HRVATSKA AGENCIJA ZA OKOLIŠ I PRIRODU, Radnička cesta 80/7, 10000 Zagreb

   HRVATSKA REGULATORNA AGENCIJA ZA MREŽNE DJELATNOSTI, Ulica Roberta Frangeša Mihanovića 9, 10110 Zagreb

   HEP, Operator distribucijskog sustava d.o.o., Elektrojug Dubrovnik,  Nikole Tesle 3, 20000 Dubrovnik

   VODOVOD DUBROVNIK d.o.o., Odjel za vodoopskrbu i komunalnu hidrotehniku, Vladimira Nazora 19, 20000 Dubrovnik

   VODOVOD DUBROVNIK d.o.o., Odjel odvodnje, Vladimira Nazora 19, 20000 Dubrovnik

   ČISTOĆA d.o.o, Put od Republike 14, 20000 Dubrovnik

   ŽUPANIJSKA LUČKA UPRAVA DUBROVNIK, Cvijete Zuzorić 3, 20000 Dubrovnik

   DUBROVAČKO-NERETVANSKA ŽUPANIJA, Upravni odjel za komunalne poslove i zaštitu okoliša, Vukovarska 16, 20000 Dubrovnik

   DUBROVAČKA BISKUPIJA, Poljana Paska Miličevića 4, 20000 Dubrovnik

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za turizam, gospodarstvo i more, ovdje

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za promet, ovdje

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za izgradnju i upravljanje projektima, ovdje

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za gospodarenje gradskom imovinom, ovdje

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za izdavanje i provedbu dokumenata prostornog uređenja i gradnje, ovdje

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za komunalne djelatnosti i mjesnu samoupravu, Mjesni odbor Koločep, Donje Čelo, 20221 Koločep

   GRAD DUBROVNIK, Upravni odjel za komunalne djelatnosti i mjesnu samoupravu, Stožer za zaštitu i spašavanje, ovdje

 

 

  1. PLANIRANI ROKOVI ZA IZRADU PLANA ODNOSNO NJEGOVIH POJEDINIH FAZA I ROK ZA PRIPREMU ZAHTJEVA ZA IZRADU PLANA TIJELA I OSOBA ODREĐENIH POSEBNIM PROPISIMA, AKO JE TAJ ROK, OVISNO O SLOŽENOSTI POJEDINOG PODRUČJA, DUŽI OD TRIDESET DANA

 

Članak 13.

 

Rokovi za izradu pojedinih faza Plana sukladni su odredbama Zakona.

 

Rok za pribavljanje zahtjeva javnopravnih tijela i drugih sudionika korisnika prostora koji trebaju sudjelovati u izradi Plana je najviše 30 dana od dostave poziva.

 

U sklopu postupka izrade Plana bit će održana javna rasprava u trajanju od 30 dana.

 

Izvješće o javnoj raspravi objavljuje se na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama nositelja izrade Plana te u informacijskom sustavu prostornog uređenja u trajanju od 30 dana.

 

Planirani rok za izradu Plana je najviše 24 mjeseca od stupanja na snagu ove Odluke, a u slučaju ponavljanja javne rasprave rok se produžuje za 6 mjeseci.

 

 

  1. IZVORI FINANCIRANJA IZRADE PLANA

 

Članak 14.

 

Sredstva za izradu ovog Plana osigurana su Proračunom Grada Dubrovnika.

 

 

  1. DRUGA PITANJA ZNAČAJNA ZA IZRADU NACRTA PROSTORNOG PLANA

Članak 15.

 

Tijekom izrade Plana, za izgrađene infrastrukturno opremljene dijelove građevinskog područja naselja moguće je izdavati akte o gradnji.

 

 

  1. ZAVRŠNE ODREDBE

 

Članak 16.

 

Ova odluka stupa na snagu osmog dana od dana objave u „Službenom glasniku Grada Dubrovnika“.

 

 

KLASA: 350-01/17-01/10

URBROJ: 2117/01-09-19-10

Dubrovnik, 23. rujna 2019.

 

Predsjednik Gradskog vijeća:           

mr.sc. Marko Potrebica, v. r.

------------------------------------------------